• Eendracht blijft er in geloven

    22 apr 2024
  • Ondanks dat er nogal wat invallers op het wedstrijdformulier stonden vanwege schorsingen en de NEC's cupfinal heeft Eendracht's vlaggenschip er afgelopen zondag een spannende wedstrijd van gemaakt. Uiteindelijk werd het tegen het op de 5e plaats staande Schijndel/DeWit een 2-2 gelijkspel. Een meer dan verdiend en belangrijk punt en vooral ook goed om te zien dat de jonge garde aan kon sluiten bij het niveau van de 2e klasse. Of het voldoende zal zijn voor lijfsbehoud gaan we de komende vier wedstrijden zien. Maar Eendracht is nog steeds in de race om het 2e klasseschap veilig te stellen.

    Het begin was dramatisch want al in de 5e minuut keek Eendracht tegen een achterstand aan toen een voorzet vanaf links niet goed werd weggewerkt. Maar de jonge Eendrachtploeg zette zich schrap en ging het gevecht aan. Met enorme dosis werklust werden de Schuijndelse gasten tegemoet getreden. En er ontstond zowaar wat sporadische kansjes. Maar de kansen van Schijndel waren daarvan een veelvoud. Eendrachtkeeper Pim van Limbeek toonde zijn klasse en keepte een van zijn betere wedstrijden.
    In de de 22e minuut kwam Eendracht heel verrassend op gelijke hoogte doordat Thijn van der Zand een corner van Lars Koopman prachtig binnenkopte. Schijndel raakte wat van slag door deze niet ingecalculeerde tegentreffer. Als je als ploeg zoveel kansen laat liggen als Schijndel dan win je geen wedstrijd. Maar toen de gasten net voor de rust weer een voorsprong namen, 1-2 leken Schijndel een makkelijke tweede helft tegemoet te gaan.

    Maar Eendracht bleef ook na de pauze in de wedstrijd doordat Schijndel verzuimde de trekker over te halen. De jeugdige Eendrachtploeg werkte zich een slag in de rondte en Timo Buskens, Olav Casteleijn en Floris van der Zand kwamen in de ploeg voor de moegestreden Sam Rebel, Friso Dolle en Younes Labiad. In de 75e minuut werd Lars Koopman onderuit geduwd binnen de "zestien" en de wat warrig leidende scheidsrechter floot voor een penalty.
    Daley Hoogakker ontliep zijn verantwoordelijkheid als aanvoerder niet en hij schoot de 11 meter onberispelijk binnen en daarmee de Schijndels keeper kansloos latend. Eendracht stond daarmee op een 2-2 gelijkspel en dat was meer wat me3nigeen van te voren had durven te bedenken. Maar er volgde nog een kwartier vol spanning of dat het bij dat ene punt zou blijven. De gasten uit Schijndel bleven maar "doorbreien" en vergaten de kansen af te maken. Het geluk was ditmaal eens een keer aan Eendrachtzijde en verandering in de stand kwam er niet meer.

    Daarmee behaalde Eendracht voor de tweede achtereen volgende zondag middels een 2-2 gelijkspel een punt tegen een ploeg uit Schijndel (vorige week 2-2 tegen Avanti Schijndel). Daarmee loopt Eendracht toch weer een puntje in op vv Heeswijk dat echter nog 2 punten voorsprong heeft op Eendracht. De 3e plaats van onderen dat is het waar de groenwitten zich op richten. Die plaats geeft namelijk recht op het spelen van promotie/degradatiewedstrijden voor behoud in de 2e klasse. Er volgen nog 4 spannende wedstrijden. Te beginnen komende zondag om 14.30 uur op sportpark de Schellen in Nistelrode tegen sportclub Prinses Irene dat zich ook nog niet veilig heeft gespeeld. Kortom ingredienten genoeg voor weer een spannende wedstrijd op het scherpst van de snede.

    Foto: www.tvschijndel.nl